برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

مشاور دیجیتال مارکتینگ و نقش آن

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و حضور فناوری های جدید بسیاری از صاحبان کسب و کارها  برای موفقیت و افزایش نمودار فروش خود از طریق خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ توانسته اند به جایگاه خوبی دست یابند. بازاریابی دیجیتالی با تبلیغات هدفمندی که دارد توانسته با استفاده از رسانه ها و ابزارهای متنوع، نظر طیف وسیعی از مشتریان را به سمت کسب و کارهای مختلف جذب کند و همین عامل باعث شده تا امروزه دیجیتال مارکتینگ به عنوان یکی از کارآمدترین و در عین حال بهترین روش جذب مشتری و فروش بیشتر شناخته شود. در واقع هر نوع کسب و کاری برای رسیدن به جایگاه بهتر و مطلوب نیازمند معرفی محصولات و خدمات خود به مشتریان احتمالی به صورت کاملا شفاف و تاثیرگذار است و بازاریابی دیجیتالی این امکان را به هر نوع کسب و کاری می دهد که تنها با چند ترفند ساده نمودار فروش خود را افزایش دهند و در میان رقبای خود در جایگاه بسیار بالاتری قرار گیرند. از این رو هر نوع کسب و کاری نیاز به مشاوره دیجیتال مارکتینگ خواهد داشت تا بتواند درست و حساب شده به موفقیتی بزرگ برسد. ما نیز قصد داریم در این مطلب در رابطه با “مشاوره دیجیتال مارکتینگ” و مزایای مشاوره مطالب مفید و مختصری را به شما دوستان عزیز ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

www.mrsingaf.com

مشاور دیجیتال مارکتینگ

برخی از افراد تصور می کنند به راحتی و با مطالعه چند مقاله می توانند بهترین ایده را برای موفقیت در کسب و کار خود اجرا کنند و در کوتاهترین زمان به فروش بیشتر دست یابند در حالیکه این تصور کاملا اشتباه است چرا که دیجیتال مارکتینگ متدهای بروزی دارد و هر نوع کسب و کاری به یک روش و ابزار منحصر به فرد نیاز دارد. در واقع مقاله هایی که در اینترنت پیدا می کنید صرفا در رابطه با یک نوع کسب و کار است، درحالیکه شما بایستی بهترین متد و روش بازاریابی دیجیتالی را بر اساس نوع کسب و کارتانانتخاب کنید و مشاوره دیجیتال مارکتینگ با تخصصی که در این زمینه دارد می تواند به شما در این مسیر کمک کند.

نقش مشاوره دیجیتال مارکتینگ چیست؟

یکی از مهمترین راهها برای رسیدن به طیف گسترده ای از مشتریان و  زود بازدهی اقتصادی، شناسایی بازار هدف است، زمانی کسب و کار شما می تواند در میان رقبای دیگر به موفقیت های بزرگی برسد که یک استراتژی و هدفگذاری دقیق، منسجم و حساب شده ای داشته باشید و بازار هدف، مشتریان احتمالی و ابزار موثر را بشناسید و مشاوره دیجیتال مارکتینگ با تحلیل کسب و کارتان و شناسایی تمامی موارد مهم و ضروری، بهترین ابزار را برای تبلیغات و جذب اعتماد مشتریان به شما ارائه می دهد. بنابراین مشاوره دیجیتال مارکتینگ برای تدوین استراتژی مورد نیاز شما کاملا هوشمندانه اقدام می کند و این اطمینان را به شما می دهد که در کل مسیر همراه شماست.

www.mrsingaf.com

مشاوره دیجیتال مارکتینگ چه وظایفی دارد؟

یک مهمترین وظایف مشاوره دیجیتال مارکتینگ ابتدا تمامی راهها را بررسی و ارزیابی می کند و با در نظر گرفتن بهترین روش بازاریابی آنلاین روشی که مناسب کسب و کارتان است را به شما ارائه می دهد، از ویژگی های مشاوره بازاریابی دیجیتال اینست که به تمامی روش ها و متدهای دیجیتال مارکتینگ مسلط است و با مشورت و همکاری شما، بهترین استراتژی را برای موفقیت کسب و کارتان به شما معرفی می کند. همچنین این افراد متخصص با شناختی که روی بازار هدف مربوطه دارند می توانند به شما در مسیر کمک کنند تا به هدفی که درنظر دارید برسید.

مزیت مشاوره دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار

مشاوران دیجیتال مارکتینگ به تمامی متدهای جدید اشراف کامل دارند از این رو برای پیشبرد کارهایتان یک برنامه ریزی منسجم برایتان فراهم می کند تا بتوانید به درستی و برنامه ریزی شده به جلو هدایت شوید. همچنین یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ مدت زمان فرآیند و برآورد هزینه را به درستی درنظر می گیرد و به شما این اطمینان را می دهد که با درنظر گرفتن این برنامه ریزی به راحتی می توانید گام مهمی را در موفقیت و بازدهی اقتصادی کسب و کار خود بردارید.

مشاور دیجیتال مارکتینگ چه متدهایی را پیشنهاد می کند؟

دیجیتال مارکتینگ شامل متدها، بخش ها و روشهای بسیار متعددی است، که مشاور دیجیتال مارکتینگ با توجه به استراتژی و برنامه ریزی محصول یا کسب و کار شما آن را ارائه و پیشنهاد می کند. قبل از پیشنهاد متدهای مورد نیاز برای شما به این توجه می کند که آیا کسب و کار شما کوچک است یا بزرگ. چقدر می خواهید آن را گسترش دهید و یا اینکه هدف اصلی شما از راه اندازی این استارتاپ چیست. با چه میزان بودجه می‌خواهید آن کسب و کار را شروع کنید؟ برای خود مدل کسب و کار انتخاب کرده اید یا خیر؟ مزیت محصول شما چیست و چرا مردم باید آن را باور کنند. چه پیامی را میخواهید به مخاطبان انتقال دهید. اگر کسب و کار شما مدتی است که راه اندازی شده آیا در جهت تبلیغات فعالیت انجام داده‌اید؟ مردم چه میزان برند شما را می‌شناسند و آیا آنها را به دوستان خود پیشنهاد می‌کنند؟ آیا میتوانند برند شما را در خاطر خود حفظ کنند و در صورت نیاز آیا مجدد از شما خرید می کنند؟ و در نهایت اینکه یک سال آینده محصول یا شرکت خود را چگونه میبینید؟ بعد از پرسیدن سوال های متعدد و تفهیم شدن کامل در مورد محصول و نحوه فعالیت شما متدها و روش های مورد نیاز شما را بررسی و اعلام می کند که در پایین به برخی از آنها اشاره کرده ایم:

 • شبکه های اجتماعی
 • ایمیل مارکتینگ
 • بازاریابی محتوا
 • بهینه سازی موتورهای جستجو
 • تبلیغات آنلاین
 • تعامل با کاربران
 • سئو
 • در برخی موارد تبلیغات آفلاین

یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

درنظر گرفتن فاکتورهای مهم در زمان انتخاب مشاوره دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم است، در واقع یک مشاور مناسب و حرفه ای بایستی به تمامی متدها و روش های بازاریابی دیجیتال و اینترنت اشراف کامل داشته باشد، به طور مثال بایستی کسب و کارتان را به خوبی آنالیز کند و بداند برای مثال ایمیل مارکتینگ و استفاده از فضای مجازی تا چه اندازه میتواند در پیشرفت کسب و کارتان موثر است، از این رو بررسی و ارزیابی مداوم نیاز است و بایستی استراتژی مناسب با کسب و کارتان را به شما ارائه دهد. از دیگر ویژگی های یک مشاور متخصص و مناسب، در نظر گرفتن اهداف خاص و دقیق است و باید سعی کند با یک برنامه ریزی منطقی بهترین بازدهی اقتصادی را برایتان به ارمغان بیاورد تا شما را به اهدافتان نزدیک کند.

www.mrsingaf.com

چه نوع کسب و کارهایی به مشاور نیاز دارند؟

باید بدانیم که شرکت های موفق در حوزههای مختلف هم امروزه میخواهند که روشهای جدید را به کار ببرند و شیوه های خود را مدرن کنند و تغییر دهند پس به صراحت می توان گفت: در دنیای امروز تمامی کسب و کارهای کوچک و بزرگ برای رسیدن به موفقیت های بزرگ و بزرگتر نیازمند به مشاوره دیجیتال مارکتینگ دارند منتها  چه زمانی نیاز به مشاوره دیجیتال مارکتینگ خواهید داشت؟ تکنیک های بازاریابی قدیمی و کلاسیک که از جمله آنها می شود به بخش بندی segmentation گسترده، کمپین های تک نفره بازاریابی که از طریق آنها همه مصرف کنندگان را در کنار هم قرار می‌دادند در دیجیتال مارکتینگ وجود ندارد و جایگاهی نخواهد داشت.

اگر هنوز به روش های سنتی دارید عمل می کنید، بدانید وقت تغییر فرا رسیده است

افزایش مشتریان خاص و بالقوه

اگر می خواهید کسب و کارتان را در میان دیگر رقبا به جایگاه ویژه ای برسانید، بایستی نظر تعداد کثیری از مشتریان را به محصول و خدماتتان جلب کنید و برای اینکار نیاز به خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ دارید.

برنامه منسجم و مدون

برای رسیدن به موفقیت در هر کسب و کاری بایستی اهداف کوتاه مدت و بلند مدت و همچنین مدت زمان فرایند را مشخص کرد. اگر می خواهید کسب و کارتان به جایگاه خوبی برسد و موفق شوید بایستی یک برنامه منسجم داشته باشید و یکی از خدمات مشاور دیجیتال مارکتینگ ارائه یک برنامه ریزی منسجم و مدون است.

ارتباط موثر با مشتریان

اگر می خواهید با مشتریان خود و همچنین مشتریان جدید ارتباط موثری داشته باشید، نیاز به تکنیک های ارتباطی موثری خواهید داشت. اگر احساس می کنید در این زمینه نیاز به کمک دارید به این معناست که شما نیاز به مشاوره دیجیتال مارکتینگ دارید.

قبل از همه آنها باید بدانیم که چه روش های بازاریابی دیجیتالی امروز جواب میدهند.معمولاً شرکت های پیشرو در سه بخش سرمایه گذاری می کنند و مدل های بازاریابی را متحول کرده اند:

 • دسترسی دیتا ها و اطلاعات آماری در لحظه های مختلف برای ایجاد کمپین های مختلف
 • قابلیت توانایی ارتباط با مشتریان و مصرف کنندگان در طولانی مدت از طریق کانال های مختلف
 • انعطاف پذیری در روابط کاری خود و مشتریان و توانایی گرفتن بازخورد آنی برای بهبود سیستم از طریق مشتریان

یکی از ماتریس هایی که در بازاریابی معمولا از آن استفاده می‌کنیم و به ما کمک می کند تا در تصمیم گیری و شیوه عمل کردن بهتر عمل کنیم ماتریس محصول بازار است محصول بازار در یک برد به محصول جدید و محصول فعلی فکر میکنه و بعد بعدی به بازار جدید و بازار فرعی. شما در استارتاپ تصمیم داریم وارد بازارهای جدید بشید یا در همان بازارهای فعلی می خواهید کار کنید؟ آیا محصولات جدیدی برای عرضه به بازار دارید یا می خواهید محصول فعلی را عرضه کنید؟
شما اگر محصول فعلی را به بازار فعلی عرضه کنید استراتژی شما استراتژی نفوذ است یعنی نه مشتریان شما جدید است محصول شما. اما اگر محصول جدیدی رو به بازار فعلی عرضه کنید شما در حال توسعه محصول هستید. ارائه محصول جدید به بازار فعلی توسعه محصول هستند، اما ارائه محصول فعلی به بازار جدید توسعه بازار است و ریسک های هر کدام از این بازارها با هم متفاوت است. یادتان باشد هرجا عنصر جدیدی را انتخاب کنید ریسک بزرگتری را باید تحمل کنید برای مثال استارتاپ ها ناچار از پذیرش ریسک ها هستند پس سعی کنید با یک مشاوره درست ریسکتان را کمتر بکنید.

سخن آخر:

متاسفانه بسیاری از استارتاپ ها و شرکت ها بدون استفاده از مشاور دیجیتال مارکتینگ برنامه ریزی هایی برای کسب و کار خود انجام میدهند، چرا که فکر میکنند خودشان همه چیز را میدانند و میتوانند راه درست را انتخاب کنند، اما بعد از مدتی این نیاز در آنها به وجود میاید که باید یک شخصی متخصص در کنار آنها باشد. ولی زمانی این اتفاق میافتد که شرکت هزینه های زیادی بابت تبلیغات اشتباه خرج کرده است. پیشنهاد میکنم اگر کسب و کاری راه اندازی کرده اید و یا میخواهید کسب و کار خود توسعه بدهید حتما قبل از شروع برنامه ریزی و استراتژی با یک مشاور دیجیتال مارکتینگ مشورت کنید.