برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

ساخت نام کاربری منحصر به فرد برای پیج اینستاگرام

انتخاب نام مناسب برای پیج­تان یا به اصطلاح یوزرنیم و یا نام کاربری، درست همانند انتخاب نام فرزند حائز اهمیت است. نام کاربری برای حساب اینستاگرام بسیار حیاتی اس چرا که نام کاربری برای پیدا کردن پروفایل شما و برندتان استفاده می­شود. پس چه شما را دنبال کنند چه نه، فاکتور حساس و استراتژیکی محسوب می­شود.

خواه برای اولین بار نام کاربری انتخاب کرده باشید و یا در پی بهتر کردن نام کاربری فعلی­تان باشید، در صورتی که به تغییر نام کاربری پیج­تان فکر می­کنید، باید بگویم که من لیستی از بهترین روش­های کاربردی برای کمک به درک بهتر شما از ویژگی­های یک نام کاربری عالی در اینستاگرام تهیه کرده­ام.

چگونه نام کاربری منحصر به فردی برای پیج اینستاگرام بسازیم؟

تعیین هدف حساب اینستاگرام­تان:

سه دسته­ بندی اصلی در اینستاگرام وجود دارد: کسب و کار، پروفایل شخصی و آموزش.

کسب و کار:

اگر شما بخواهید یک فروشگاه افتتاح کنید، قطعا دلتان می­­خواهد اسم اینستاگرام و نام کسب و کارتان یکسان باشد. هدف شما از استفاده از اینستاگرام باید ارتقا کسب و کار و ایجاد اطلاع­رسانی برندتان در ابعاد گسترده­تر جامعه باشد.

حساب شخصی یا پروفایل شخصی:

نام کاربری باید معرف شما و محصولی که می­خواهید ارائه دهید باشد، چراکه شما خودِ اعتبار برند هستید. میتوانید از کوتاه شده اسم­تان استفاده کنید، مثل  @GaryVeeیا فقط از اسم کاملتان نام کاربری بسازید، مثل @SimonSinek.

آموزشی:

یک حساب کاربری آموزشی در کنار مطالب ارجینال با یک قالب منحصر به فرد، زمانی فرصت خلاقیت را به شما میدهد که یک نام کاربری منحصر به فرد برای پیج­تان انتخاب کنید. از مثال های خوب در این زمینه میتوان به @thegoodquote،@zociety_و @powerofpositivityاشاره کرد. این اسامی برای بیننده ساده و به یاد ماندنی و خاص هستند. این­ها در واقع اصول کلیدی برای انتخاب نام کاربری یک پیج اینستاگرام می­باشند.

نام کاربری انتخاب کنید که به محتوای پیج و مخاطبان آن مربوط شود.

نام کاربری خود را بر اساس محتویات پیج و مخاطبان­تان انتخاب کنید. برای مثال اگر مطالب­تان در ارتباط با حیوانات بامزه است باید نام کاربری پیج­تان بازتاب دهنده این موضوع باشد. @Cuteigpuppies،@Cutecatonlineو@Cutedogshubدقیقا این اصل را رعایت کرده­اند. این پیج­ها دقیقا روی کلمات کلیدی تمرکز کرده­اند که کارشان را توصیف می­کند و استراتژی محتوا را رعایت کره­اند: cute + puppies.

www.mrsingaf.com

به کارگیری این کلیدواژه­ها به شما کمک می­کند که هنگام جستجو برای چنین کلید واژه­هایی، پیج شما در ابتدای لیست جستجو نمایش داده شود. اگر میخواهید از کلیدواژه­ها برای ایجاد نام کاربری استفاده کنید، سعی کنید برای این کار دنبال کلید واژه­هایی بگردید که کمتر بر سر آنها رقابت باشد تا بتوانید جایگاه پیدا کنید.

روش جستجوی کلید واژه­ها

  • دنبال کلید واژه های محبوب بگردید. برای این کار از Top-Hashtags.comاستفاده کنید.
  • همان کلیدواژه­ها را داخل اپلیکیشن اینستاگرام جستجو کنید و ببینید چه کسانی از آن استفاده کرده­اند.
  • تعداد فالورهای آن­ها را بررسی کنید. ببینید چگونه کلید واژه موردنظر را در نام کاربری خود جای داده است و چه میزان از فالورها در پیج مشارکت دارند و فعالند. میزان مشارکت را می­توانید با بررسی تعداد لایک­ها و کامنت­های پست­های اخیر بررسی کنید.

اگر از بررسی­ها به این نتیجه رسیدید که تعداد فالورهای زیادی این هشتگ را دنبال میکنند و کاربران فعال این هشتگ بالاست، به نظر میرسد که این هشتگ یک هشتگ بسیار رقابتی است که استفاده از آن پروسه پیشرفت آهسته­ای دارد، اما باید بدانید که در دراز مدت نتیجه خواهد داد.

 از پیچیدگی بپرهیزید.

حداکثر تعداد کاراکتر مجاز برای نام کاربری در اینستاگرام ۳۰عدد است. نام کاربری میتواند شامل حروف، اعداد، نقطه و آندرلاین (_) باشد. ولی این وحی منزل نیست که تمام این­ها و کلمات کلیدی و کلمات پیچیده را یکجا باید به کار بگیرید.

www.mrsingaf.com

نام کاربری به یاد ماندنی ایجاد کن.

چینش کلمات به طوری که به راحتی خوانده و قابل اشتراک گزاری باشد، باعث به­ یاد ماندنی شدن آن می­شود. هنوز هم بهترین نوع بازاریابی سینه به سینه و از طریق کلمات است. بنابرین اگر نام کاربری­تان سخت تلفظ یا ادا شود، درواقع خودتان باعث این شده­اید که پیجتان غیرقابل جستجو شود.

برای مثال، به @AwwwCuteDog توجه کنید. این نام کاربری به خوبی استراتژی مطالب­ پیج را منتقل میکند. حالت نوشتاری آن کوتاه و ساده است؛ اما وقتی صحبت از تلفظ و خوانش آن می­شود، اولین چیزی که به ذهن مخاطب می­رسد این است که: “چندتا wداره؟!”. و این یعنی این پیج به یاد ماندنی نیست.

نکته دیگر این که هرگز از زبان سخیف و توهین­آمیز در نام کربری­تان استفاده نکنید. در دنیای بسیار حساس امروزی، هرگز نباید بهانه­ای دست کسی بدهید که پیج­تان را به اینستاگرام گزارش و یا در اصطلاح ریپورت کند. بهتر است از دردسر دوری کنید تا اجازه ندهید پیج­تان بسته شود.

منحصر به فرد باش.

احتمالا به این فکر می­افتید که پا جای پای دیگران بگذارید و از نردبان موفقیت آن­ها بالا بروید. برای رسیدن به موفقیت نمی­توانید صرفا کار دیگری را کپی کنید. برای این کار باید حسابی تلاش  کنید و تا رسیدن به نتیجه دلخواه از تکرار استراتژی­هایتان دست نکشید.

www.mrsingaf.com

باید گفت که حتی اگر شما موفق به کپی یک برند شوید، ملزم هستید که به مقررات مربوط به قانون کپی رایت و نام تجاری پایبند باشید. مثلا شما می­توانید پیجی با اسم @Nike.Jordanبسازید. قطعا تعداد خیلی زیادی بخاطر وفاداری و علاقه به برند نایک-ای شمارا دنبال خواهند کرد. اما به محض اینکه اکانت شما به اندازه کافی و قابل توجهی بزرگ شود، کمپانی نایک-ای می­تواند بر طبق قوانین مربوط به نقض حقوق نام تجاری، پیج شمارا ببندد.

هدف شما از ایجاد پیج اینستاگرام نباید صرفا افزایش فالور باشد. در واقع هدف پیج شما باید مطابق با برند، پیام مورد نظرتان و اهدافی که مربوط به مخاطبان­تان هست باشد. بدون ایجاد یک ارتباط منسجم، حفظ فالورها سخت خواهد بود و تقریبا می­شود گفت که هدایت آن­ها به سمت محصول و پیام­تان غیرممکن است.

پیشنهاد دهنده نام کاربری

این که در ابتدا هیچ ایده­ای نداشته باشید واقعا سخت است. برای ایجاد جرقه و دریافت ایده، من به شما چند پیشنهاد دهنده نام کاربری را معرفی میکنم. کافی است چندتا از کلید واژه­های دلخواه­تان را وارد کنید و پیشنهادهای این سایت­ها را ببینید.

https://www.bestusernamegenerator.com

www.mrsingaf.com

www.spinxo.com

www.mrsingaf.com

https://www.shopify.com

www.mrsingaf.com

اگر اسم صفحه­تان در دسترس نبود چکار باید کرد؟ 

۱) اگر نام تجاری دارید، نام اکانت غیرفعال که هم نام با نام تجاری­تان می­باشد را گزارش دهید.

اینستاگرام این قابلیت را دارد که می­توانید اکانت­های غیرفعال را گزارش کنید ولی باید بدانید که این کار بدون داشتن نام تجاری امکان­پذیر نیست. براساس تعریف لغت­نامه، نام تجاری به معنای سنبل، کلمه و یا کلماتی که به صورت قانونی ثبت شده است و برای معرفی یک محصول یا شرکت به کار می­رود.

فرایند ثبت نام تجاری چند صد دلار هزینه دارد و چند ماه هزینه به طول می­انجامد تا به مرحله تایید برسد. با ثبت نام تجاری، تنها کاری که باید انجام دهید این است که فرم نقض استفاده از نام تجاری اینستاگرام را پر کنید، تمام جزییات را بر اساس قوانین نام تجاری اینستاگرام ذکر کیند و جزییات ثبت نام تجاری­تان را ارائه دهید.

باید گفت که حتی با داشتن نام تجاری، تضمینی برای به دست آوردن نام کاربری دلخواه­تان وجود ندارد اما قطعا شانس شما را افزایش خواهد داد. گزارش­هایی وجود دارد مبنی بر اینکه از طریق طی این فرایند، اینستاگرام تنها قادر به ارائه یک نام کاربری مشابه بوده است و نه بیشتر.

۲) یک نام کاربری جدید بساز.

در انتخاب نام کاربری دیگر، تنبل نباشید. اضافه کردن یک نقطه و چندتا عدد به انتهای نام کاربری کار سختی نیست اما نکات اساسی در انتخاب نام کاربری، که در مقاله به آن پرداختم، به یاد داشته باشید. اگر به دنبال عالی بودن هستید، پس بدانید که باید با دقت نام کاربری­تان را بسازید و مقداری نبوغ و خلاقیت چاشنی کار کنید.

سخن آخر:

همانطور که گفتم نام کاربری بسیار اهمیت دارد که خیلی ها بهش توجه نمیکنند و همینطوری یک نام را انتخاب میکنند تا بعدا آن را سر فرصت عوض کنند. اما نکته قابل توجه اینجاست که اینستاگرام صفحه شما را تنها با نام کاربری اولیه که انتخاب میکنید میشناسد و تغییر دادن آن ممکن است باعث پایین آمدن اعتبار صفحه اینستاگرام شما شود. راستی شما چه ابزار و نکاتی را در انتخاب نام کاربری­تان به کار گرفتید؟ آن ها را در قسمت نظرات با من به اشتراک بگذارید. اگر در این زمینه نیاز به مشورت داشتید رو من به عنوان مشاور دیجیتال مارکتینگ خودتون میتونید حساب کنید.