برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

کی بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام است ؟!

آیا واقعاً زمان مناسبی برای پست گذاشتن در اینستاگرام وجود دارد ؟!

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پست هایی که در اینستاگرام میگذارید در زمان های مختلف بازخوردهای متفاونی دارد. در این مقاله قصد دارم بیشتر در مورد زمان بندی پست ها بهتون بگم تا بتوانید نرخ تعال پیج خود را بالا ببرید. از زمانی که اینستاگرام در سال ۲۰۱۶صفحه Feedیا همان صفحه اول برنامه را که شما پست ها را در آن میبینید تغییر داد و بر اساس یک الگوریتم خاص شروع به چینش پست ها کرد ، سوالات پیرامون زمان پست گذاشتن خیلی خیلی زیاد شده.

حالا سوالی که ممکن است مطرح شود این است که اگر اینستاگرام پست ها را به ترتیب زمانی نمی چیند ، فاکتور زمان دیگر تاثیری در پست گذاری ندارد ؟! جواب خیر است و بهتر است بدانید که زمان هنوز یک فاکتور تاثیر گذار در‌ الگوریتم اینستاگرام است.

در الگوریتم جدید اینستاگرام ، اینستاگرام به صورت هوشمند پست های جدیدی که امکان جلب توجه شما را داشته باشد در ابتدای صفحه Feedمیچیند و به این معنی است که اگر شما به پیجی علاقه مند هستید اینستاگرام نمیگذارد شما پست های اون پیج اینستاگرام که مورد علاقه شما است را از دست بدهید. پس زمان به صورت تنها و سر خود درباره مکان پست تصمیم نمی گیرد بلکه ترکیب علاقه و زمان است که پست ها را به ترتیب در اینستاگرام می چیند.

به همین دلیل برند ها باید به زمان آنلاین بودن مخاطبان خود بیشتر توجه کنند.

در ادامه به شما بهترین ساعت و بهترین روز برای پست گذاری در اینستاگرام را بر اساس صنعت و شغل شما خواهیم گفت. این اطلاعات با بررسی ۲۵۸٫۹۵۶پست و ۲۰اکانت برتر از صنایع مختلف بدست آمده. به این نکته هم باید در نظر بگیرید که این زمان ها برای همه پیج های اینستاگرام صدق نمیکنند و شما با توجه به نوع دنبال کنندگان خود میبایست زمان طلایی را برای خودتان پیدا کنید.

 بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام 

یک راه آسان برای اینکه بفهمید فالوور های شما چه زمانی آنلاین هستند و چه زمانی احتمال مشارکت در پست شما را با لایک کردن و کامنت گذاشتن ، دارند استفاده از ابزار آنالیتیک اینستاگرام است که من در مقاله ای جدا به صورت کامل توضیح داده ایم.

همچنین بررسی کنید که رقبای شما در زمینه ای که شما فعالیت دارید چه ساعاتی پست می گذارند.

با استفاده از اطلاعاتی که از Unmetric بدست آوردم ، ۲۰اکانت مختلف از ۱۱صنعت مختل را در یک دوره ۱۸ماهه بررسی کردم تا بفهمم چه زمان پست های آنها بیشترین Engagement را می گیرند.

توجه کنید که برند شما و فالوور های شما با برند دیگر و فالوور هایش تفاوت دارند پس ممکن است چیزی که برای دیگری مفید است روی کسب و کار شما تاثیری نداشته باشد.

سفر و گردشگری

جمعه از ساعت ۹صبح تا ۱بعد از ظهر

www.mrsingaf.cm

بر اساس اطلاعات بدست آمده از Unmetric برند های این صنعت بیشترین Engagement را در پست هایی که در ساعات ۱۱ صبح تا ۱ بعد از ظهر بارگزاری شده اند دارند. همچنین ساعت ۹ و ۱۰ صبح نیز اخیراً مورد توجه بوده.
به طور میانگین ، از چهارشنبه تا جمعه بهترین روز برای صنعت سفر و توریسم است. بیشتر فالو ها برای روز دوشنبه و سه شنبه است. همچنین در روز های دوشنبه و سه شنبه دوست دارند اوقات خوبشان در سفر و تفریح را یادآوری کنند.

رسانه و سرگرمی

سه شنبه و پنج شنبه از ۱۲بعد از ظهر تا ۳بعد از ظهر

www.mrsingaf.com

با توجه به اطلاعات بررسی شده بیشترین Engagement در پیج های سرگرمی و رسانه برای پست هاشون بین ساعت ۲تا ۳بعد از ظهر است و بیشترین فالو برای ساعت ۱۲تا ۱بعد از ظهر ، این یعنی اینکه مخاطبان در زمان ناهار به دنبال چیزهایی هستند که حالشون رو خوب بکنه و بتوانند روز رو با انرژی ادامه بدهند.

پیج های سرگرمی چه زمانی نباید پست بگذارند ؟! صبح ها

غذا و نوشیدنی

جمعه ها ساعت ۱۲ظهر

www.mrsingaf.com

بهترین زمان برای پست گذاشتن در زمینه غذا و نوشیدنی جمعه ساعت ۱۲ظهر است چون اکثراً مردم در زمان ناهار خود به دنبال غذا های خوشمزه تر می گردند.

فروشگاه ها

سه شنبه ، پنج شنبه و جمعه ساعت ۱۲ظهر

www.mrsingaf.com

زمان ناهار یکی از زمان های مناسب برای خرید کردن نیز هست. برترین فروشگاه های دنیا هم در این ساعت به خصوص در روز های سه شنبه ، پنج شنبه و جمعه پست های موفق تری داشته اند.

چه زمانی برای فروشگاه ها نا مناسب است ؟! ساعت ۱۱صبح تا ۱بعد از ظهر

خدمات تخصصی

جمعه ، سه شنبه و چهارشنبه بین ۹تا ۱۰صبح

www.mrsingaf.com

اغلب شرکت هایی که خدمات تخصصی ارائه می دهند صبح ها در ساعات کاری هفته پست های موفق بیشتری دارند.

چه زمانی برای پیج های خدمات تخصصی نا مناسب است ؟! روز های تعطیل هفته و بعد از ظهر ها

موسسات خیریه و عام المنفعه

سه شنبه ۴بعد از ظهر یا ۱۰صبح

www.mrsingaf.com

در ابتدای سال ۲۰۱۸پست های موفق در ساعت ۱۰صبح بودند ولی الان به ساعت ۴بعد از ظهر تغییر کرده اند.

برند های اجتماعی

پنج شنبه ها ساعت ۹شب و یا ۴بعد از ظهر

www.mrsingaf.com

این گروه شامل برنامه هایی مثل Bumble و Match است که به زندگی احساسی استفاده کنندگان ربط دارد.

سلامت و دارو

چهارشنبه و یکشنبه ساعت ۹صبح

www.mrsingaf.com

برترین برند های این گروه روی تناسب اندام تمرکز دارند و موفق ترین زمان برای پست هایشان ساعت ۹صبح است.

مراقبت شخصی

جمعه و پنجشنبه ساعت ۱، ۲و ۳بعد از ظهر

www.mrsingaf.com

اکثراً پیج های آرایشی این گروه را تشکیل داده اند و بهترین زمان پنجشنبه ها و جمعه ها یعنی در روز های تعطیل است.

تکنولوژی

دوشنبه و سه شنبه ساعت ۲بعد از ظهر

www.mrsingaf.com

 

برترین پیج های تکنولوژی موفق ترین پست ها را در روز های سه شنبه ساعت ۲بعد از ظهر بارگزاری کرده اند ولی اخیراً دوشنبه ها جای سه شنبه ها را گرفته اند.

آموزش

پنج شنبه ساعت ۴و ۵بعد از ظهر

پنج شنبه ها اخیراً برای مراکز آموزشی تعطیل اعلام شده پس شما اگر یک آموزشگاه برای برنامه های اضافه دارید بهترین زمان برای پست گذاشتن پنج شنبه ها است.

بهترین تمرین ها برای زمانبندی اینستاگرام

۱- مخاطب خود را بشناسید. ( موقعیت مکانی ، عادت ها و… )

شما باید برای هر کاری که می خواهید در اینستاگرام انجام دهید مخاطب خود را بشناسید.

شما با شناخت مخاطب خود به راحتی می توانید بهترین زمان را تعیین کنید.

۲- آزمون و خطا کنید.

پست گذاری های خود را محدود به بهترین زمان نکنید. با آزمون و خطا کردن شاید نتایج جدیدتر و جالب تری بدست آورید. پس ساعت های مختلف را تست کنید.

نکته حرفه ای : زمان ها و ساعات جدید را ۲بار تست کنید ، شاید کیفیت مقالات روی بازخورد تاثیر بگذارد.

۳- محتوای خود را بهینه سازی کنید.

زمان تنها فاکتور برای دیده شدن یک پست نیست. اگر می خواهید تاثیر زیادی روی مخاطبان خود بگذارد باید از عکس های حرفه ای ، کپشن های جذاب و هشتگ های درست هم استفاده کنید.

۴- پست های خود را زمانبندی کنید.

با زمانبندی کردن و آماده داشتن پست ها حتی اگر خواب بمانید یا در سفر باشید پست های شما به صورت منظم آپلود می شوند پس زمانبندی را فراموش نکنید.

سخن آخر :

شما زمانی که می خواهید به دوست خود زنگ بزنید می دانید که او چه ساعتی بیدار می شود و یا چه ساعتی میخوابد و یا چه زمانی کار خاصی ندارد، فالوور های شما دوست های شما هستند ، برای اینکه ارتباط بهتری با آنها داشته باشید باید به صورت کامل فالوور های خود را بشناسید. برای نحوه شناخت مخاطبانتان در یک مقاله به طور کامل توضیح داده ام همچنین اگر سوالی داشتید میتونید روی من به عنوان مشاور دیجیتال مارکتینگ خود حساب کنید.